W związku z dołączeniem Roberta Lewandowskiego do zespołu FC Barcelona przed obecnym sezonem stale rośnie w naszym kraju zainteresowanie hiszpańskimi rozgrywkami piłki nożnej. Zarówno mecze odbywające się w ramach najwyższej hiszpańskiej klasy rozgrywkowej, czyli popularnej La Ligi, jak i te rozgrywane w ramach Pucharu Króla, chce na żywo oglądać coraz więcej naszych rodaków. Zaznajamiając się z poniższym tekstem, dowiemy się, na jakie sposoby możemy legalnie i za darmo oglądać transmisje z hiszpańskich stadionów.

Gdzie można znaleźć informacje o dostępnych transmisjach?

Jeżeli masz dostęp do Internetu, to na stronie mecze.com sprawdzisz gdzie można oglądać mecze La Liga. Przy każdym rozgrywanym spotkaniu, dostępne są informacje o kanałach, na których można je oglądać na żywo. Rozgrywki w ramach Pucharu Króla transmitowane są przez TVP, a w jednym z półfinałów Copa del Rey FC Barcelona zmierzy się z Realem Madryt. Spotkania toczące się w ramach tych rozgrywek można za darmo oglądać na żywo zarówno na kanałach telewizyjnych TVP, jak i w ich serwisach internetowych. Mecze ligowe pokazywane są na żywo w telewizji na kanałach Eleven Sports oraz Canal+. Obejrzeć je można również w streamingowych serwisach internetowych takich jak WP Pilot, Player, Canal+online czy Polsat Box Go.

Prawa telewizyjne La Liga w Polsce

Niestety chcąc oglądać hiszpańskie ligowe mecze w telewizji lub we wspomnianych internetowych serwisach streamingowych na żywo, trzeba mieć wykupiony specjalny pakiet u swojego dostawcy usług telewizyjnych, albo dostęp do któregoś z wymienionych serwisów. Istnieje jednak możliwość legalnego i darmowego oglądania transmisji na żywo z tych spotkań, a zapewniają ją legalne firmy bukmacherskie działające w Polsce. Serwisy to umożliwiające to Betclic TV, Fortuna TV oraz STS TV. Po spełnieniu określonych warunków możemy cieszyć się transmisjami na żywo również NBA, NHL, Bundesligi, Ligue 1 czy Serie A. Oglądać je możemy zarówno na ekranach komputera, jak i urządzeń mobilnych.

na stronie mecze.com sprawdzisz gdzie można oglądać mecze la liga

Fot. Andrey_Popov / shutterstock.com

Co trzeba zrobić, żeby oglądać na żywo mecze La Liga za darmo?

Żeby oglądać na żywo darmowe transmisje zarówno z La Liga, jak i wspomnianych powyżej innych rozgrywek, należy dokonać rejestracji w dowolnie wybranym przez siebie serwisie z wymienionych i spełnić określone warunki stawiane przez daną firmę bukmacherską. Poniżej znajdziemy spis wymaganych warunków dla każdego z tych serwisów, po których zrealizowaniu, możemy cieszyć się oglądaniem darmowych transmisji.

Jeżeli wybierzemy Betclic TV, to oprócz zarejestrowania konta, należy posiadać na nim środki lub mieć postawiony przez siebie wybrany zakład bukmacherski w ciągu ostatnich 24 godzin. Decydując się na Fortuna TV, również musimy zarejestrować konto i dysponować na nim środkami, a dodatkowo w ciągu ostatnich 7 dni mieć postawiony przez siebie wybrany zakład bukmacherski za minimum 2 złote. Chcąc skorzystać z STS TV, także musimy dokonać rejestracji konta i posiadać na nim środki, a w ciągu ostatnich 24 godzin mieć postawiony przez siebie wybrany zakład bukmacherski.

Fot. Andrey_Popov / shutterstock.com