Copa AmericaMecze na żywo Transmisje: 20 Euro 2024 (Mistrzostwa Europy)Mecze na żywo Transmisje: 12 EkstraklasaMecze na żywo Transmisje: 9 Liga EuropyMecze na żywo Transmisje: 1 Liga BrazylijskaMecze na żywo Transmisje: 16 Turniej WimbledonMecze na żywo Transmisje: 14 MLBMecze na żywo Transmisje: 14 Grand Prix Austriina żywo Transmisje: 11 Golfna żywo Transmisje: 11 WTA Bad HomburgMecze na żywo Transmisje: 9 ATP EastbourneMecze na żywo Transmisje: 8 Liga ChińskaMecze na żywo Transmisje: 8 Liga JapońskaMecze na żywo Transmisje: 8 Challenger MediolanMecze na żywo Transmisje: 7 WTA EastbourneMecze na żywo Transmisje: 7
Bonus dnia bonus day 630 PLN 600 PLN
20 PLNDARMOWY ZAKŁAD ZA REJESTRACJĘ
10 PLNBONUS OD PIERWSZEGO DEPOZYTU
3 X 100 PLN3 ZAKŁADY BEZ RYZYKA
Zarejestruj konto

Bologna wraca do Ligi Mistrzów!

bologna-wraca-do-ligi-mistrzow
Autor: Wojtek Jagodowski | 15.05.2024 11:10

Powoli kończy się kolejny sezon we włoskiej Serie A, który przyniósł nieoczekiwane rezultaty. Jednym z głównych zaskoczeń jest tak wysoka pozycja Bologni, która już zapewniła sobie udział w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie po 60 latach rozłąki. 

Niesamowity sezon Bologni

Bologna była jedną z największych pozytywnych niespodzianek tego sezonu Serie A. Drużyna prowadzona przez Thiago Mottę przez cały rok trzymała wysoką formę, rywalizując z czołówką ligi. Determinacja i konsekwencja w grze Bologni doprowadziły do tego, że zespół zapewnił sobie awans do Ligi Mistrzów po raz pierwszy od 1960 roku.

Bologna w tym sezonie udowodniła, że jest jedną z najbardziej niedocenianych drużyn we Włoszech. Zespół pod wodzą Thiago Motty przez cały sezon był w ścisłej czołówce Serie A, awansując ostatecznie do prestiżowej Ligi Mistrzów.

Thiago Motta - architekt sukcesu

Thiago Motta, stosunkowo młody szkoleniowiec, okazał się kluczową postacią w sukcesie Bologni. Wprowadził on zespół na wyższy poziom gry i umiejętnie motywując zawodników, doprowadził do tego, że Bologna przez cały sezon plasowała się w ścisłej czołówce Serie A

Kluczowe transfery i pewna postawa

W kluczowej roli w sukcesie Bologni odegrały trafione transfery, w tym pozyskanie Josha Zirkzee z Bayernu Monachium. Młody Holender stał się liderem zespołu, zdobywając bardzo ważne bramki dla Bologni i tym samym zwracając na siebie uwagę gigantów. 

Solidna defensywa fundamentem

Solidna defensywa Bologni była również fundamentem, na którym zbudowano sukces drużyny w tym sezonie Serie A. Zespół Thiago Motty wyróżniał się świetną organizacją gry w obronie, co pozwoliło mu rywalizować z czołówką ligi. Ta pewność w defensywie była kluczowa dla osiągnięcia historycznego awansu do Ligi Mistrzów. Teraz pozostaje nam czekać na rozstawienie Bologni i ich powrót do rozgrywek po 60 latach.