Copa AmericaMecze na żywo Transmisje: 20 Euro 2024 (Mistrzostwa Europy)Mecze na żywo Transmisje: 18 EkstraklasaMecze na żywo Transmisje: 5 Liga EuropyMecze na żywo Transmisje: 1 Liga BrazylijskaMecze na żywo Transmisje: 20 Golfna żywo Transmisje: 15 Turniej WimbledonMecze na żywo Transmisje: 14 MLSMecze na żywo Transmisje: 14 MLBMecze na żywo Transmisje: 13 Grand Prix Austriina żywo Transmisje: 11 Grand Prix Hiszpaniina żywo Transmisje: 11 Liga JapońskaMecze na żywo Transmisje: 10 Kolarstwona żywo Transmisje: 9 Liga UrugwajskaMecze na żywo Transmisje: 8 Liga ChińskaMecze na żywo Transmisje: 8
Bonus dnia bonus day 630 PLN 600 PLN
20 PLNDARMOWY ZAKŁAD ZA REJESTRACJĘ
10 PLNBONUS OD PIERWSZEGO DEPOZYTU
3 X 100 PLN3 ZAKŁADY BEZ RYZYKA
Zarejestruj konto

Jak zwiększyć swoje szanse na wygraną podczas gry na automatach online?

jak-zwiekszyc-swoje-szanse-na-wygrana-podczas-gry-na-automatach-online
Autor: Marek Nowaczyk | 25.08.2022 19:38

Automaty online to obecnie najpopularniejsze gry hazardowe online na świecie. To oczywiście w żadnym stopniu nikogo nie powinno dziwić, bo przecież jednoręki bandyta, czyli klasyczna maszyna wrzutowa, na której stylizowane są dzisiejsze wideo sloty, od zawsze cieszył się dużym zainteresowaniem w kasynach stacjonarnych na całym świecie. Co sprawia, że sloty przyciągają tak wiele graczy? Z pewnością ciekawa kolorystyka, animacje, tematyka, muzyka, gameplay i… zerowy wpływ na to, co dzieje się na bębnach.

Losowość automatów

Tak, to może dziwić ludzi spoza hazardowego świata, ale gracze cenią sloty przede wszystkim za ich nieprzewidywalność i emocje, jakie towarzyszą rozgrywce. Kombinacje wylosowane na automacie to bowiem w całości losowy wynik. Zatem gracz nie ma żadnego wpływu na to, jakie symbole pojawią się na bębnach i tak naprawdę grając na slotach, powierza swoje pieniądze i wynik gry w zupełności jednej rzeczy — szczęściu. W odróżnieniu od blackjacka, gdzie można stosować strategie, które wpływają na grę i szansę na wygraną, na automatach strategii stricte związanej z rozgrywką po prostu nie ma — wszystko dzieje się poza kontrolą gracza.

Pojawia się więc pytania, dlaczego ludzie w ogóle korzystają z tego typu gier, skoro są całkowicie losowe i tak ryzykownie oraz czy istnieją jakieś metody na zwiększenie szans na wygraną. Losowość to niewątpliwie domena hazardu i coś, co nakręca ludzi w tym biznesie, dlatego też automaty cieszą się takim zainteresowaniem. To w zasadzie kwintesencja hazardu, bo obok rzutu kostką w kasynie nie ma nic bardziej losowego. Automaty są z nami już od wielu lat, dlatego dzięki zdobytemu doświadczeniu udało się opracować pewne skuteczne metody, które pozwalają w pewnym sensie zwiększyć szansę na wygraną. To dość proste metody, z których może skorzystać każdy gracz podczas gry na automatach w Icecasino online czy każdym innym kasynie online. Stosowanie ich realnie może zwiększyć szansę na wygraną, a przede wszystkim ograniczyć straty finansowe.

Jak działają automaty online?

Przed grą na pieniądze na automatach niezbędna jest wiedza na temat tego, w jaki sposób te maszyny tak naprawdę działają. To także kluczowa wiedza, jeśli planujemy je „pokonać” podczas gry. Tak jak już wspomnieliśmy wcześniej automaty to kompletnie losowe gry, w których wynik zależny jest od przypadku. To tyczy się zarówno maszyn stacjonarnych, jak i automatów w kasynach online. W związku z tym każdy gracz korzystający z automatów ma takie same szanse na wygraną, a bezpośredniej strategii gry, który wpływałaby na wynik tego, co pojawi się na bębnach, po prostu nie ma. Nadzieja i szczęście to najważniejsze elementy podczas gry na slocie. Trzeba mieć bowiem nadzieję, że szczęśliwie uda nam się wylosować odpowiednią kombinację symboli na wygrywających liniach i tym samym zdobyć wygraną.

Wielu nowych graczy mylnie uważa, że automaty online są własnością kasyna, a operator może wpłynąć na wyniki pojawiające się na bębnach. Oczywiście nie jest to prawdą, bo choć sloty może i są widoczne w bibliotece kasyn online, to cała rozgrywka odbywa się na serwerach dostawcy oprogramowania, czyli producenta, który stworzył dany tytuł. W momencie, gdy gracz postawi zakład i kliknie ikonę spina na automacie, do serwera dostawcy gry wysyłana jest informacja o potrzebie wyświetlenia wyniku. To, co widzimy na bębnach, czyli sekwencje symboli, losowana jest przy użyciu RNG (Random Number Generator), czyli Generatora Liczb Losowych. RNG losuje więc symbole i wysyła je z powrotem do automatu. Następnie automat wysyła zapytanie do serwera, czy kombinacja jest zwycięska, a w odpowiedzi zwrotnej otrzymuje informacje, czy ma wypłacić wygraną.

RTP

To kluczowy parametr maszyny, który wpływa na to, jakie mamy szanse na wygraną. Wskaźnik RTP (Return To Player) jest wyrażany w procentach i jak sama nazwa wskazuje, mówi nam o tym ile % ze środków, które „wrzucimy” do maszyny, mają szansę do nas wrócić. Przykładowo, gdy RTP automatu wynosi 97%, w momencie, kiedy postawimy 100 zakładów po 1 zł, jest duże prawdopodobieństwo, że 97 zł wróci do nas w postaci wygranych. Trzeba jednak pamiętać, że RTP nie odnosi się do jednego czy kilkudziesięciu obrotów. To wskaźnik, który obliczany jest w dłuższej perspektywie na podstawie setek tysięcy spinów. By zapewnić sobie jak największe szanse na wygraną, najlepiej celować w automaty w RTP powyżej 96%. Oczywiście im bliżej 100%, tym lepiej dla nas.

Zmienność

  • Kolejny ważny parametr, który określa, jak często możemy się spodziewać, że automat wypłaca wygraną i jakiego rzędu będzie to kwota. W automatach znajdziemy 3 rodzaje zmienności: niska zmienność — sloty z niską zmiennością wypłacają wygrane bardzo często, jednak są to dość niskie kwoty;
  • średnia zmienność — to kompromis pomiędzy niską a wysoką zmiennością; automaty ze średnią zmiennością wypłacają dość rzadko, ale są to całkiem spore wygrane;
  • wysoka zmienność — o wygraną w tych automatach jest bardzo ciężko, ale gdy już wpadnie, jest to bardzo duża suma.

Niska zmienność sprawdzi się dobrze w przypadku graczy z niewielkim budżetem, a wysoka dla high rollerów. Optymalnym rozwiązaniem jest więc zmienność średnia, która oferuje kompromis i jednocześnie większe szanse na większą wygraną.

Linie i tabela wypłat

Linie wypłat to niewidoczne linie na układzie automatu, na których trafienie odpowiedniej kombinacji symboli zapewnia wygraną. Im więcej linii wygrywających tym większa szansa, że układ symboli na bębnach może przynieść nam wygraną. Sprawdzając linie wypłat w automacie, warto zapoznać się również z tabelą wypłat, czyli zestawieniem, które pokazuje, ile wart jest każdy z symboli. Dzięki tabeli możemy dowiedzieć się, czy automat oferuje symbole Wild i Scatter, które zwiększają szansę na wygraną.

Darmowe automaty

Przed grą na prawdziwe pieniądze warto wypróbować dany automat w akcji, korzystając z wersji demonstracyjnej. Pozwoli to poznać możliwości maszyny, funkcje bonusowe i mechanikę gry. Darmowe automaty to świetna opcja, bo pozwala przetestować slot bez inwestycji własnych środków, czego następstwem jest brak ryzyka utraty pieniędzy oraz minimalizacja strat w późniejszej grze na pieniądze. Dzięki wersjom demo możemy przygotować się do realnej rozgrywki i mamy pewność, że podczas gry nic nas nie zaskoczy.

Odpowiedzialna gra

Przed rozpoczęciem rozgrywki trzeba ustalić jeszcze budżet — to najważniejsza zasada. Grę na automatach rozpoczynamy dopiero, wtedy gdy ustalimy maksymalną sumę, którą jesteśmy gotowi wydać. Gdy uderzymy w limit — przerywamy grę. Trzeba też pamiętać, że nie wolno grać za pieniądze, na których stratę nie możemy sobie pozwolić, czyli np. pieniądze odłożone na czynsz czy rachunki. Wiele kasyn oferuje specjalne narzędzie do ustalenia limitów, warto więc je wykorzystać.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.