Mundial w Katarze może przynieść wiele zaskoczeń . Mistrzostwa Świata w piłce nożnej nie raz bowiem udowadniały nam, że drużyny, na które mało kto stawiał ostatecznie dochodziły do najlepszej ósemki lub nawet czwórki. Czy tak stanie się i tym razem? Przekonamy się niebawem.

Tymczasem chcielibyśmy zaprezentować Wam kilka drużyn, które naszym zdaniem mają stosunkowo duże szanse na zostanie czarnym koniem tegorocznego Mundialu. Czekając na najciekawsze mecze Mistrzostw Świata warto zarejestrować swój Hellspin login i odebrać świetne bomusy.

Senegal

Zespół ten posiada w swoim składzie Sadio Mane, czyli napastnika Bayernu, który jest wyceniany na kwotę 60 mln euro, co sprawia, że moglibyśmy umieścić Senegal w gronie faworytów tegorocznych Mistrzostw Świata. Senegal może sprawić nam w tym roku dużo niespodzianek, a kto wie? Może nawet zdobędzie medal.  Siłą drużyny Senegalu jest niewątpliwie silna kadra, która opiera się na dobrze znanych europejskich zawodnikach i gwiazdach, takich jak wspomniany wyżej Sadio Mane.

Jeżeli obawiacie się, że Senegalczycy mogą mieć słabą defensywę, pragniemy przypomnieć, że w bramce znajduje się  Edouard Mendy, a obrońcą jest jego bliski kolega z Chelsea – Kalidou Koulibaly. Niestety w czwartek 17 listopada potwierdzono informację, że Sadio Mane nie zdołał wyleczyć kontuzji, lecz nawet i bez swojej gwiazdy Senegalczycy mogą wywołać duże zamieszanie na tegorocznym mundialu.

Iran

Irańczycy podczas dotychczasowych Mistrzostw Świata sprawili nam jedną, może dwie niespodzianki. Tym razem jednak zespół z Bliskiego Wschodu ma team uznawany przez specjalistów za jeden z najmocniejszych w historii. Na czele całej drużyny stoi słynna gwiazda FC Porto – napastnik Mehdi Taremi. Jeżeli nie zostanie on mistrzem strzelców tegorocznych zmagań o mistrzostwo świata będzie to niewątpliwie ogromne zaskoczenie.  Nie zapominajmy również o pomocniku  Feynoordu Rotterdam – Alirezie Jahanbaksha oraz o napastniku FC Brentford – Samonie Ghoddusie.

Maroko

Jak widać w tej edycji Mistrzostw Świata drużyny arabskie mogą wiele namieszać. „Lwy Atlasu”, jak mówi się o drużynie marokańskiej, uznawany jest za jedną z najsilniejszych drużyn arabskich. Nie ma jednak czemu się dziwić, gdy spojrzymy na kadrę wspomnianego zespołu. Niekwestionowanym królem całego teamu jest z całą pewnością prawy obrońca PSG – Achraf Hakimi. Warto również wspomnieć o bramkarzu Sevilli – Bono oraz o ofensywnym pomocniku – Hakimie Ziyechu, który zanim stał się niezwykle cenionym graczem Chealsea, stanowił główny motor napędowy ofensywnych działań w Ajaksie Amsterdam.

Podsumowanie

Widzimy zatem, że mamy w tegorocznej edycji Mistrzostw Świata co najmniej trzy drużyny, które mogą stanowić niemałe zaskoczenie. Wynika to z faktu, że mają one na tegorocznym mundialu wyjątkowo mocny skład. Być może zatem ostateczna tabela zwycięzców okaże się całkiem inna od oczekiwanej? Tego nikt jednak nie wie aż do ostatniej chwili. Jedno jest jednak pewne. Emocji dla fanów piłki nożnej w tym roku z całą pewnością nie zabraknie. Nie możemy doczekać się już pierwszego gwizdka.